سه فاکتور برای رتبه بندی الگوریتم محلی گوگل

الگوریتم سئو محلی گوگل

در این مقاله از سایت سه فاکتور برای رتبه بندی الگوریتم محلی گوگل را به یک روش ساده و شفاف بیان می کنیم.

ارتباط

برای ارتباط، آنچه الگوریتم می پرسد عبارت است از:” آیا این تجارت آنچه را کاربر به دنبال آن است را داراست یا می فروشد؟ ” نتیجه کاملا ساده است. گوگل تمام تجارت هایی را ارائه می دهد که با آنچه کاربر به دنبال آن است ارتباط داشته باشد. در مورد موارد برجسته نیز الگوریتم کسب و کارهایی را نمایش می دهد که در منطقه بیشترین محبوبیت را داشته اند و بیشتر مورد توجه قرار گرفته اند.

نزدیکی

برای نزدیکی، پرسش مطرح شده این است که ” آیا کسب و کار ارائه شده به اندازه کافی به کاربر برای عبارت جستجو شده نزدیک است یا خیر؟ ” نزدیکی همان چیزی است که الگوریتم محلی را به طور حقیقی تعریف می کند. بنابراین این الگوریتم ها در عبارت های ساده توضیح داده می شود.
فرض کنیم کاربری در یک منطقه خاص داریم که گرسنه است و به دنبال یک غذای ساده مانند ساندویچ تخم مرغ، برای خوردن است. بنابراین این کاربر عبارت ساندویچ تخم مرغ را جستجو خواهد کرد. اگر این کاربر عبارت ساندویچ تخم مرغ نزدیک من را جستجو کند، نتایج ارائه شده همان چیزی هستند که طبق این الگوریتم نمایان شده اند.

برجستگی

موارد برجسته مواردی هستند که به کاربر نزدیکتر هستند و گوگل این موارد را بیشتر برمبنای برجستگی رتبه بندی می کند. اگر کاربر به دنبال چیزی در مکان خاصی باشد، بنابراین الگوریتم به دنبال مواردی است که نزدیک به آن محل خاص هستند، حتی اگر آن محل از کاربر دور باشد؛ به عنوان مثال کاربر به دنبال رستورانی در مرکز شهر است. اگر کاربر عبارت “رستوران هایی که اکنون باز هستند” را جستجو کند، نایج نمایش داده شده ترکیبی از موقعیت های مختلف خواهد بود، ممکن است به کاربر خیلی نزدیک یا از وی خیلی دور باشد. بنابراین برجستگی Prominence را به عنوان یک مسئله معلق باید در نظر بگیرید که به عوامل مختلف بستگی دارد، از جمله:

  •  عبارت جستجو شده
  •  موقعیت کاربر
  •  ارتباط عبارت مورد جستجو
  •  برجستگی کسب و کار

این تمام چیزی است که گوگل در پک محلی نمایش می دهد.

 

0 پاسخ
دیدگاه خود را ثبت کنیدWant to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید