نام دامنه و ۱۰ نکته طلایی برای انتخاب آن

نام دامنه مناسب برای سئو

انتخاب نام دامنه شبیه به انتخاب نام شرکت است – انتخاب این نام نیاز به تفکر و توجه زیادی دارد. نام دامنه شما هویت شما در وب است؛ شما باید مطمئن شوید نام انتخابی شما نه تنها متناسب با کسب و کار شما باشد، بلکه برای به خاطر سپردن و تبلیغ کردن نیز آسان باشد.

مراحل زیر را دنبال کنید تا نام دامنه مناسب را انتخاب کنید.

۱. دیکته آسانی داشته باشد

سعی کنید نام دامنه شما دیکته آسانی داشته باشد که مشتریان و کاربران براحتی بتوانند نام شما را تایپ نمایند. بطور مثال کلمه psychologist کلمه بسیار سختی در نامه دامنه می‌باشد و اکثر کاربران دیکته صحیح این کلمه را نمی‌دانند.

۲. آن را کوتاه نگه دارید

اگر نام دامنه شما طولانی و پیچیده باشد، احتمال بروز غلط دیکته‌ای در کاربران بیشتر خواهد شد.

۳. از کلمات کلیدی استفاده کنید

سعی کنید از کلمات کلیدی کسب و کارتان در نام دامنه استفاده نمایید. بطور مثال اگر در ارائه خدمات راه‌اندازی و نگه‌داری هاست فعالیت می‌نمایید از کلمه host یا server می‌توانید استفاده کنید.

این کار کمک می کند تا رتبه خود را در موتورهای جستجو بهبود ببخشد و باعث افزایش ترافیک ارگانیک شما خواهد شد.

من بدلیل اینکه در این سایت قصد برندسازی شخصی دارم، نام علی حسینی را درون نام دامنه استفاده کرده‌ام.

۴. منطقه خود را هدف قرار دهید

اگر کسب و کار شما محلی است، در نظر بگیرید از عبارت شهر یا استان خود را در نام دامنه استفاده کنید تا مشتریان محلی برای پیدا کردن و به یاد آوردن سایت شما راحت‌تر باشند. مثال: tehranhosting.com.

۵. از اعداد و خط‌ها اجتناب کنید

اعداد و خط‌ها اغلب اشتباه گرفته می شوند – افرادی که آدرس وبسایت شما را می شنوند، نمی دانند که شما از کدام حالت استفاده می کنید (۵) یا آن را تایپ کرده‌اید (پنج) و یا خط فاصله در خواندن نام سایت معمولا فراموش می‌شود.

۶. بخوبی به خاطر سپرده شود

میلیون‌ها نام دامنه ثبت شده وجود دارد، بنابراین داشتن دامنه‌ای جذاب و بی نظیر ضروری است. هنگامی که نام خود را معرفی می‌کنید، آن را با دوستان نزدیک به اشتراک بگذارید تا اطمینان حاصل کنید در نظر دیگران نیز جذاب باشد.

۷. تحقیق کنید

اطمینان حاصل کنید که نام انتخابی شما، علامت تجاری نبوده و یا دارای حق تکثیر یا استفاده توسط یک شرکت دیگر نیست. این مورد برای شما می‌تواند گران تمام شود.

۸. از پسوند نام دامنه مناسب استفاده کنید

هر یک از پسوندهای نام دامنه می‌توانند مصرف متفاوت و خاصی داشته باشند، بنابراین مطمئن شوید که برای کسب و کار شما مناسب باشند. پسوند دامنه .com معمولا محبوب‌ترین و بهترین گزینه است، اما شاید دیگر پسوندها بیشتر به کار شما بیایند.

پسوندهای دامنه جدیدی اخیرا اضافه شده‌اند که می‌توانند بسیار مفید و کارا باشند. حتما در خصوص آن‌ها تحقیق کنید.

  • .co: اختصار برای شرکت، تجارت و جامعه.
  • .info: سایت های اطلاعاتی
  • .net: فنی، سایت های زیرساخت اینترنت.
  • .org: سازمان های غیر تجاری و غیر انتفاعی.
  • .biz: استفاده از تجارت یا تجاری، مانند سایتهای تجارت الکترونیک.
  • .me: وبلاگ ها، رزومه ها یا سایت های شخصی.

نکته مهم: شما نیازی به ساخت وب سایت برای هر دامنه ندارید. فقط هر دامنه اضافی را به وب سایت اصلی خود ریدایرکت کنید.

۹. حفاظت و ساخت نام تجاری خود

برای محافظت از نام تجاری شما باید پسوند های مختلف دامنه و همچنین ترکیب‌های غیر صحیح از نام دامنه خود را خریداری کنید. این باعث می شود رقبا نتوانند از نام برند و نام دامنه شما سو استفاده کنند و اطمینان حاصل کنند که مشتریان شما به وب سایت شما هدایت می شوند، حتی اگر نام سایت شما را اشتباه تایپ می‌کنند.

۱۰. سریع کار کن

نام دامنه به سرعت به فروش می رسد. خوشبختانه، آنها نیز ارزان هستند، بنابراین نام دامنه مورد علاقه خود را در اسرع وقت ثبت نام کنید. برای یافتن نام مناسب و همچنین بررسی در دسترس بودن یک دامنه می‌توانید از سایت www.namemesh.com استفاده کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.